czwartek, 21 maja 2020

Infrastruktura sportowa – łączenie przeznaczenia.
Infrastruktura sportowa w Polsce rozwija się i idzie to wszystko w dobrym kierunku, nie tylko dla nas, ale również dla przyszłych pokoleń. Dodatkowo łączy się kilka elementów jeden sprawiając, że pomimo zmian pór roku, zmienia się to wszystko dobrym kierunku.


Dzisiaj łączenie elementów i sprawianie, że mogą one być otwarte przez cały rok, to coś dobrego i pozytywnego. Spójrzmy na to rolkowisko w Ostrowie Wielkopolskim, a właściwie lodowisko z funkcją rolkowiska. Jest to obiekt całoroczny, którego przeznaczenie zmienia się zależnie od pory roku. Zima mamy lodowisko, które jak można przeczytać, jest oblegane przez wielu chętnych, a latem zmieni się w rolkowisko, na którym będą mogli pojeździć miłośnicy rolek.To sprawia, że takie budynki mają sens. Nie wyobrażam sobie budowania obiektów, które funkcjonują tylko przez krótki okres czasu. Obiekty powinny być u nas całoroczne i spełniać taką rolę. Właśnie poprzez połączenie, czy to lodowiska z rolkowiskiem, hali sportowej z halą widowiskową. To wtedy takie inwestycje miejskie się sprawdzają i mają sens. Wtedy sprawdza się to i przynosi dochód, a nie trzeba z pieniędzy miejskich dokładać do ich funkcjonowania.


Każda infrastruktura miejska powinna przynosić konkretny dochód lub działać tak, aby dofinansowanie zewnętrze było na minimalnym poziomie. Wtedy nasze miasta się rozwijają, a jak widać w Ostrowie Wielkopolskim idą tym torem myślenia i realizują właśnie taki cel.


Teraz ważne, aby inne miasta też szły tym torem myślenia i wtedy będzie się nasz cały kraj rozwijał tak, jak sobie tego wszyscy chcemy. Będzie to dla nas wszystkich najlepsze.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz